Hurda Nedir?

Hurda, işlenmiş demirdir. Hurda içerisinde ve içeriğinde birçok farklı element ve materyal barındırır. Bunların en bilineni metaldir. Hurda örnek olarak aşağıdakileri sıralayabiliriz;

 • Otomobil yedek parçaları
 • Demir- bakır- krom- çelik
 • Alüminyum gibi metal atıklar
 • Ahşap tahtalar,
 • Endüstriyel atıklar
 • Kâğıt ve plastikler

Hurda Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Hurda fiyatlarını belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. Hurda fiyatı için bir sabit yoktur. Ülkedeki hurda demir fabrikalarının belirlediği fiyatlar, güncel borsa fiyatlarına göre belirlenmektedir. Talep ne kadar yüksek ise fiyatlarda doğru orantıda yükselecektir. Özetle hurda fiyatlarını belirlerken arz ve talep ana faktördür. Devamında da ülkenin ekonomik yapısı, sektör içerisindeki hareketlilik, ithalat ve ihracatlar ve diğer faktörler hurda fiyatlarını etkilemektedir.

Hurda Bakır Fiyatları – Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar?

Hurda bakır fiyatları günlük değişkenlik göstermektedir. Bu konuda en önemli sorun aslında fabrikaların güncel borsa hareketlerini fiyata yansıtmaktadır. Gerek ülke ekonomisi, döviz, malı satacak hurdacının yüksek fiyat istemesi, stoklama yapıp piyasada bakır oranın düşürmek, fahiş kar marjından malı satmak gibi birçok etken sebepler vardır.

Hurda Bakır Fiyatları

Hurda Demir Fiyatları – Hurda Demirin Kilosu Ne Kadar?

Hurda demir fiyatları günlük olarak farklılık göstermektedir. Burada en büyük faktörlerden biri fabrikaların güncel borsa hareketlerine göre belirlediği fiyat/tarife olarak özetleyebiliriz.

Döviz, ülkenin ekonomisi, hurdacıların yüksek fiyat vermesi, stoklama yapıp piyasada bakır oranını düşürmek ve fahiş kar marjından malı satmak gibi birçok nedeni vardır. Kısacası konuyu günlük olarak takip etmek en en doğrusu olacaktır.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları günlük değişkenlik göstermektedir. Fiyatların değişken olmasının ekonomi, döviz vb. birçok sebebi vardır. Hurda alüminyum fiyatları ne kadar gibi soruların yanıtları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları günlük değişkenlik göstermektedir. Fiyatların değişken olmasının ekonomi, döviz vb. birçok sebebi vardır. Hurda alüminyum fiyatları ne kadar gibi soruların yanıtları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hurdacı Nedir? – Hurdacılar Ne Yapar?

Hurdacı, kulanım faaliyeti sonucu atıl duruma geçen geri dönüştürebilir atıkların toplanması, ayrıştırılması ve çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucunda (atığın çeşidine göre bu işlemler değişiklik gösterir) tekrar ham maddeye dönüştürülmesi işlemlerini yapan meslektir. Hurdacılığı özetle geri dönüşüm olarak da tanımlayabiliriz.

Hurcalar ne yapar? Bu soruyu şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Ham madde ihtiyacını ve talebini azaltmaktadır
 • İthalatı azaltmaktadır(ülke ekonomisine en büyük katkısı diyebiliriz)
 • Enerji tasarrufu sağlamaktadır
 • Geri dönüşüm faaliyeti sağladığı için istihdam sağlamaktadır.
 • Doğal kaynakları korunmasını sağlamaktadır.(En önemli etkisidir)
 • Ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır

Ankara’da Hurdacı EMG Geri Kazanım Nasıl Çalışır?

EMG Geri Kazanım firması olarak, hurdaları ihale ya da teklif usulü fiyat çalışması yapılır. Teklif ya da ihalede anlaşma sağlanırsa tesisin kendi araçları (Hurdanın türüne göre lisanslı araçlar ile de alınır) ile hurda taşıması sağlanarak merkeze getirilir. Merkeze gelen hurdalar kantar kilosu alınarak geçici depolama alanı boşaltılır.

Boşaltma işlemi sonrası hurda/atık ayrıştırılması yapılır. Ayrıştırılma işleme göre ayrıştırılan atıklar tür ve cinslerine göre ayrılır. (Bakır, Alüminyum, Demir vs.) Ayrıştırma bittikten sonra geri dönüştürebilen maddeler stok alanında depolanır. Kalan kısım ise hurda olarak ayrılır. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra hurdalar/atıklar satışa sunulur.

EMG Geri Kazanım Logo

Hurda Fiyatları Ankara

Hurda fiyatları Ankara piyasasında günlük değişkenlik göstermektedir. Fiyatları günlük olarak takip etmek fiyatlandırma konusunu kolaylaştırabilir. Bu konuyla ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara’da Hurda Alanlar

Ankara’da hurda alanlar aşağıdaki ürün alanlarında alım yapmaktadır:

 1. Metaller
 2. Bakır
 3. Alüminyum
 4. Çelik
 5. Krom
 6. Kâğıt
 7. Plastik
 8. İnşaat demiri
 9. Plastik(PVC, Ambalaj atığı, naylon vs.)
 10. Akü
 11. Lastik(otomobil, kamyon vd. leri)
 12. Kurşun

Hurda nedir sorusunu ve alt başlıklarını yanıtladık. Sorularınız ve diğer işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.